Ви, напевно, чули про Bang&Olufsen. Bang&Olufsen – це датська компанія, яка виготовляє аудіотехніку класу Hi-End. Її винахідливий підхід до дизайну дозволяє віртуозно вписувати технологічні інновації у повсякденне життя. Увага до деталей настільки зачаровує, що неминуче викликає бажання оточити себе найкращою у своєму класі акустикою. Свого часу встояти не змогли й стали клієнтами B&O навіть засновники Apple Стів Джобс і Стів Возняк, а це, погодьтеся, дещо та говорить.

Трішки історії: перші розробки створювалися на горищі

Все почалося в 1925 з дружби двох ентузіастів Свенда Олуфсена і Пітера Бенга. Тоді, розгорнувши імпровізовану лабораторію на горищі сімейного маєтку Олуфсена на північному заході Данії, молоді інженери навряд чи могли припустити, що їхнє творіння стане легендою.

Першою серйозною розробкою дуету став радіоприймач Eliminator. В 1926 він був єдиним у всій Данії приймачем, що працює від змінного струму – більшість приладів в країні працювало на батарейках. Швидко зростаюча армія шанувальників очікувала на появу першого у світі приймача з кнопковим управлінням Master-39CH, а потім ще й першого в Європі котушкового магнітофона Beocord-84U.

Але засновники Bang&Olufsen задумали бути піонерами не лише в галузі технічних інновацій, а й дизайну. Все тому, що інтер’єри будинків і квартир жителів Данії у 50-х роках стали швидко змінюватися, тоді й зовнішній вигляд радіоприймачів дуже потребував свіжого погляду. Це бажання створювати функціональні й при цьому гарні пристрої задало вектор подальшої роботи.

Звучить красиво. І виглядає теж

Кожен пристрій Bang&Olufsen вирізняє новаторський підхід. Навіть якщо усунути логотип з усіх продуктів бренду, покупець безпомилково визначить, які з них виготовлені Bang&Olufsen. Їх ні з чим не сплутати.

Погляньмо на Beosound Balance. Створюючи цю домашню систему, дизайнери надихалися предметами інтер’єру. М’який округлий силует нагадує лампу. Ідеально рівна з усіх боків, вона розповсюджує звук рівномірно на 360 градусів і вміє змінювати його спрямованість. Матеріали теж «теплі»: масив дуба та першокласний трикотаж у спокійних тонах впишуться у будь-який інтер’єр.

При цьому пристрій не перевантажений кнопками, вони ніби відсутні. Але насправді керування є сенсорним і прихованим у поглибленні верхньої панелі. Завдяки такому рішенню, користувач тактильно приємніше працювати із пристроєм, система управління не псує зовнішній вигляд пристрою і виявляється під рукою саме тоді, коли це потрібно.

Усередині нижнього елемента конструкції зображений знаменитий візерунок Фібоначчі. На перший погляд, може здатися, що це лише гарний елемент дизайну, але до всього іншого він виконує функцію ще й повітропроводу для низьких частот. Саме так Bang&Olufsen інтегрують технології в дизайн, витончено вписуючи різні пристрої у наше повсякденне життя.

Серед портативних пристроїв хочеться виділити Explore. Вона схожа на термокухоль. І недарма: дизайнери недвозначно натякають, що колонка легка (всього 631 грам), міцна (корпус стійкий до подряпин, а також пило- та водонепроникний), компактна і завжди під рукою.

Цікаво, що два такі пристрої утворюють стереопару. Синхронізуєте дві колонки через Bluetooth і отримуєте неперевершений звук! У такому форматі кожна колонка виконуватиме роль лівого та правого динаміків. Крім того, що це вдвічі збільшить гучність, у вас буде відчуття стереосистеми. Один динамік акцентує на інструментах, другий – на голосі, тому звук дуже збалансований і ніби пливе по повітрю.

Бездоганний звук у кожному будинку: лабораторія-куб, сліпі тести та виставка у Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку

Акустика Bang&Olufsen – до мурашок з перших нот. І щоб зрозуміти, як інженерам компанії вдається створювати такий об’ємний і чистий звук, потрібно переміститися в їхню штаб-квартиру в місті Струер в Данії. Тут є кілька лабораторій. Це і величезний куб, під стелею якого встановлюється акустична система, що тестується. І кілька типових приміщень, у яких навіть кількість книг на полицях точно вивірена. Для портативних стовпчиків передбачені тести ще й на відкритому повітрі.

До речі, деякі тести проводяться наосліп з працівниками компанії. Крім бездоганного слуху, обов’язковою умовою участі в них є вміння відтворювати свої оцінки з мінімальними похибками. Якщо співробітник на першому тесті поставив колонці 9 балів, а через кілька тижнів, його оцінка змінилася більш ніж на 0,5 балів – він виключається з фокус-групи. Статистика така, що тільки одна з 20 осіб має такий ідеальний слух.

На фотографіях вище зафіксовано момент тестування одного з найбільш дивовижних продуктів компанії – домашньої аудіосистеми Beoplay A9. Звичайно, у неї значний технічний потенціал: сенсорне та голосове управління, деталізований фірмовий звук і 480-ватна система цифрового посилення, вбудована система адаптації звуку в приміщенні.

Але при цьому вона виглядає як незвичайний предмет інтер’єру. Такий пристрій не потрібно ховати у дальньому кутку кімнати, його хочеться виставити напоказ. І навіть попри значні габарити (в діаметрі А9 – 701 мм), він виглядає дуже мінімалістично. Різні колірні рішення накладних сіток роблять систему максимально універсальною: на знімках нижче видно, як віртуозно Beoplay A9 вписалася у два абсолютно різні інтер’єри. Погодьтеся, виглядає дуже ефектно!

До речі, співпраця з відомими інженерами, архітекторами та дизайнерами принесла свої плоди. 1978 року Bang&Olufsen організувала власну виставку в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Близько десятка проектів і до цього часу представлені у Постійній колекції музею, що вже є великим досягненням.

Все починається із турботи. Нею й закінчується

Часто технології помітно ускладнюють наше життя. Хоча покликані вони його полегшити, адаптуватися і не втратити голову в інноваційному вихорі буває нелегко. Bang&Olufsen вдалося знайти баланс між тим, щоб йти в ногу з часом (а часом навіть випереджати його), і тим, щоб залишатися зрозумілими та зручними для покупців.

Ось портативна колонка Beolit 20. Вона схожа на кошик для пікніка, який ніби напрошується з вами у похід чи на вечірку. Сама конструкція натякає, що колонку зручно брати із собою: вона виконана з анодованого алюмінію, тому міцна та відносно легка (2,7 кг), а шкіряний ремінець рослинного дублення сильно полегшує транспортування.

Неочевидна, на перший погляд, і дуже корисна функція цієї портативної колонки – можливість використовувати її як Power Bank. Верхня панель має особливе заглиблення, в центрі – круглий знак заряджання. Навіть не знаючи про цю функцію, підсвідомо хочеться покласти туди смартфон – щоб він був, як на столі. Поверхня з поліуретану, тому він не вислизне, а будь-які забруднення легко видаляються. Перебуваючи десь за містом без доступу до мережі, ви більше не ризикуєте залишитися без зв’язку.

Висновок напрошується сам.

Bang&Olufsen – це рідкісний випадок, коли технології не заважають, а елегантно вписуються в повсякденне життя. І навіть більше: вони заслуговують на пильну увагу і захоплення. Приходьте до наших магазинів, а також оформлюйте замовлення в каталозі за посиланням. Купуйте те, що зробить вас трохи щасливішим. А наші експерти допоможуть зробити його правильним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Задоволення у високій якості: преміальна акустика від Bang&Olufsen

Bang&Olufsen: розкіш поза часом

Будьте завжди в курсі!

Підпишіться на розсилку та дізнавайтеся першими про нові акції та спецпропозиції магазину!

 

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *